KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16971007
nr 1697 1007
Eric Cederberg
(1897-1984), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 42, "Gröna Äpplen". Olja på pannå, 34x42 cm, yttermått inklusive ram: 45x54 cm
Eric Cederberg, svensk målare född 1897, död 1984.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 28 april 2025
kl 20:04:41
24/4 23:31:37
- Klassiska
28 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska